SPV-1500-12
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC Input
AC/DC CONVERTER 12V 1500W
型號:
SPV-1500-12
品牌:
MEAN WELL USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Box
Power (Watts)
1500W
Features
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension
10.94" L x 5.00" W x 3.29" H (278.0mm x 127.0mm x 83.5mm)
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type
Enclosed
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications
ITE (Commercial)
Approval Agency
CB, CE, cURus, TUV
Efficiency
86.5%
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Number of Outputs
1
Voltage - Isolation
3 kV
Voltage - Output 6
Current - Output 1
125 A