首頁 > MEAN WELL代理商 > SLC03A-12
影像僅供參考,以產品規格為準
SLC03A-12
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 250mA 9V - 18V Input
DC/DC 轉換器 - 通孔 9-18Vin 12Vout 250mA DIP16 Reg Iso
型號:
SLC03A-12
品牌:
MEAN WELL
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
36
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Features
OCP, SCP, UVLO
Package / Case
16-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension
0.87" L x 0.54" W x 0.34" H (22.1mm x 13.8mm x 8.6mm)
Mounting Type
Through Hole
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max)
18V
Efficiency
81%
Current - Output (Max)
250mA
Supplier Device Package
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Power (Watts)
3 W
Number of Outputs
1
Voltage - Isolation
1.5 kV