SE-1500-12
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 180 ~ 264 VAC, 254 ~ 370 VDC Input
AC/DC CONVERTER 12V 1500W
型號:
SE-1500-12
品牌:
MEAN WELL USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
180 ~ 264 VAC, 254 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 6
Current - Output 1
125 A
Power (Watts)
1500W
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
85%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
10.94" L x 7.00" W x 2.50" H (278.0mm x 177.8mm x 63.5mm)