首頁 > MEAN WELL代理商 > SCWN03B-12
影像僅供參考,以產品規格為準
SCWN03B-12
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 250mA 18V - 36V Input
型號:
SCWN03B-12
品牌:
MEAN WELL
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
250mA
Power (Watts)
3 W
Voltage - Isolation
3 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
OCP, SCP, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Efficiency
86%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
24-DIP Module, 8 Leads
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)