首頁 > MEAN WELL代理商 > RSP-150-12
影像僅供參考,以產品規格為準
RSP-150-12
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC Input
機箱式電源 150W 12V 12.5A Power Supply w/PFC
型號:
RSP-150-12
品牌:
MEAN WELL
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
24
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 6
Current - Output 1
12.5 A
Power (Watts)
150W
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
90%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
7.83" L x 3.90" W x 1.18" H (199.0mm x 99.0mm x 30.0mm)