首頁 > MEAN WELL代理商 > RQB40W12-110S24
影像僅供參考,以產品規格為準
RQB40W12-110S24
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 1.667A 14V - 160V Input
型號:
RQB40W12-110S24
品牌:
MEAN WELL
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Adjustable Output, Remote On/Off
Package / Case
Quarter Brick
Size / Dimension
2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type
Through Hole
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max)
160V
Approval Agency
CB, CE, cURus, EAC, UKCA
Efficiency
88%
Current - Output (Max)
1.667A
Supplier Device Package
Quarter Brick
Voltage - Input (Min)
14V
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Control Features
Power (Watts)
40 W
Number of Outputs
1
Voltage - Isolation
3 kV