PWM-60-12DA2
- 型號描述:
5A 12V Constant Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
PWR SUPP, BATT & COND
- 型號:
- PWM-60-12DA2
- 品牌:
- MEAN WELL USA Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 30
數量:
- Type
- Constant Voltage
- Topology
- AC DC Converter
- Number of Outputs
- Voltage - Input (Min)
- 90VAC
- Voltage - Input (Max)
- 305VAC
- Voltage - Output
- 12V
- Current - Output (Max)
- 5A
- Power (Watts)
- 60 W
- Voltage - Isolation
- 3.75 kV
- Dimming
- Analog, PWM
- Features
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Ratings
- IP67
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Efficiency
- 86%
- Termination Style
- Wire Leads
- Size / Dimension
- 5.91" L x 2.09" W x 1.38" H (150.0mm x 53.0mm x 35.0mm)