PSD-45B-12
型號描述:
Open Frame DC DC Converter 1 Output 12V 3.75A 36V Input
DC/DC CONVERTER 12V 45W
型號:
PSD-45B-12
品牌:
MEAN WELL USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Open Frame
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
36V
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
3.75A
Power (Watts)
45W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Applications
ITE (Commercial)
Efficiency
82%
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
5.00" L x 2.99" W x 1.18" H (127.0mm x 76.0mm x 30.0mm)