NSP-1600-12
- 型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC Input
AC/DC CONVERTER 12V 1500W
- 型號:
- NSP-1600-12
- 品牌:
- MEAN WELL USA Inc.
數量:
- Type
- Enclosed
- Number of Outputs
- Voltage - Input
- 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1
- 12V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Voltage - Output 5
- Voltage - Output 6
- Current - Output 1
- 125 A
- Power (Watts)
- 1500W
- Applications
- ITE (Commercial)
- Voltage - Isolation
- 3 kV
- Efficiency
- 89%
- Operating Temperature
- -20°C ~ 70°C (With Derating)
- Features
- Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Size / Dimension
- 11.81" L x 3.35" W x 1.61" H (300.0mm x 85.0mm x 41.0mm)