NPF-90D-30
型號描述:
3A 18 ~ 30V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
LED DRIVER CC AC/DC 18-30V 3A
型號:
NPF-90D-30
品牌:
MEAN WELL USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Type
Constant Current
Topology
AC DC Converter
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
90VAC
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
18 ~ 30V
Current - Output (Max)
3A
Power (Watts)
90 W
Voltage - Isolation
3.75 kV
Dimming
Analog, PWM
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings
IP67
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
89%
Termination Style
Wire Leads
Size / Dimension
6.73" L x 2.48" W x 1.48" H (171.0mm x 63.0mm x 37.5mm)