NMP650-HHEK-00
- 型號描述:
Enclosed AC DC Converters 4 Output 24V 24V 12V 48V 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC Input
AC/DC CNVRTR 2X24V 12V 48V 650W
- 型號:
- NMP650-HHEK-00
- 品牌:
- MEAN WELL USA Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Enclosed
- Number of Outputs
- 4
- Voltage - Input
- 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
- Voltage - Output 1
- 24V
- Voltage - Output 2
- 24V
- Voltage - Output 3
- 12V
- Voltage - Output 4
- 48V
- Voltage - Output 6
- Current - Output 1
- 10 A
- Current - Output 2
- 10 A
- Current - Output 3
- 20 A
- Current - Output 4
- 5 A
- Power (Watts)
- 650W
- Applications
- ITE (Commercial), Medical
- Voltage - Isolation
- 4 kV
- Efficiency
- 88.5%
- Operating Temperature
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Features
- Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Size / Dimension
- 9.84" L x 3.50" W x 1.61" H (250.0mm x 89.0mm x 41.0mm)