HRPG-1000-15
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 15V 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC Input
AC/DC CONVERTER 15V 960W
型號:
HRPG-1000-15
品牌:
MEAN WELL USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1
15V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 6
Current - Output 1
64 A
Power (Watts)
960W
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
92%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
8.58" L x 4.13" W x 2.50" H (218.0mm x 105.0mm x 63.5mm)