首頁 > MEAN WELL代理商 > EPS-45-12-C
影像僅供參考,以產品規格為準
EPS-45-12-C
型號描述:
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC Input
型號:
EPS-45-12-C
品牌:
MEAN WELL
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Enclosed
Number of Outputs
1
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 6
Current - Output 1
3.75 A
Power (Watts)
45W
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
87%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
4.07" L x 2.44" W x 1.46" H (103.4mm x 62.0mm x 37.0mm)