首頁 > MEAN WELL代理商 > EPS-120-24
影像僅供參考,以產品規格為準
EPS-120-24
型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC Input
型號:
EPS-120-24
品牌:
MEAN WELL
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Open Frame
Number of Outputs
1
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 6
Current - Output 1
3.5 A
Power (Watts)
84W (120W Forced Air)
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
90%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
4.00" L x 2.00" W x 1.14" H (101.6mm x 50.8mm x 29.0mm)