首頁 > MEAN WELL代理商 > EPP-400-27
影像僅供參考,以產品規格為準
EPP-400-27
型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 27V 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC Input
型號:
EPP-400-27
品牌:
MEAN WELL
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Open Frame
Number of Outputs
1
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1
27V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 6
Current - Output 1
9.3 A
Power (Watts)
251W (402W Forced Air)
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
93.5%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)