ELG-240-48A
- 型號描述:
5A 48V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
LED DRVR CC/CV AC/DC 48V 5A
- 型號:
- ELG-240-48A
- 品牌:
- MEAN WELL USA Inc.
數量:
- Packaging
- Box
- Features
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Size / Dimension
- 8.66" L x 2.80" W x 1.48" H (220.0mm x 71.0mm x 37.5mm)
- Voltage - Output
- 48V
- Type
- Constant Current, Voltage
- Operating Temperature
- -40°C ~ 90°C
- Termination Style
- Wire Leads
- Voltage - Input (Max)
- 305VAC
- Approval Agency
- CB, CCC, CE, cURus, ENEC
- Ratings
- IP65
- Efficiency
- 93%
- Topology
- AC DC Converter
- Current - Output (Max)
- 5A
- Dimming
- Voltage - Input (Min)
- 100VAC
- Power (Watts)
- 240 W
- Number of Outputs
- Voltage - Isolation
- 3.75 kV