首頁 > MEAN WELL代理商 > ELG-150-C1400B
影像僅供參考,以產品規格為準
ELG-150-C1400B
型號描述:
1.4A 54 ~ 107V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
型號:
ELG-150-C1400B
品牌:
MEAN WELL
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
DigiKey Programmable
Not Verified
Type
Constant Current
Topology
AC DC Converter
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
100VAC
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
54 ~ 107V
Current - Output (Max)
1.4A
Power (Watts)
150 W
Voltage - Isolation
3.75 kV
Dimming
PWM
Features
OTP, OVP, SCP
Ratings
IP67
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency
91%
Termination Style
Wire Leads
Size / Dimension
7.68" L x 2.48" W x 1.40" H (195.0mm x 63.0mm x 35.5mm)