20KPA52CA
型號描述:
85.8V Clamp 235.4A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
TVS DIODE 52VWM 85.8VC P600
型號:
20KPA52CA
品牌:
MDE Semiconductor Inc
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10 倍增量:1
Packaging
Bulk
Package / Case
P600, Axial
Mounting Type
Through Hole
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
235.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
52V
Supplier Device Package
P600
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
58.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
85.8V
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)