SR2010-TP
型號描述:
Diode 100 V 2A Through Hole DO-41
DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO41
型號:
SR2010-TP
品牌:
MCC (Micro Commercial Components)
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io)
2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
850 mV @ 2 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 mA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F
170pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
DO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device Package
DO-41
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C