SMBJ51CA-TP
- 型號描述:
82.4V Clamp 7.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AA
- 型號:
- SMBJ51CA-TP
- 品牌:
- MCC (Micro Commercial Components)
數量:
- Type
- Zener
- Bidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 51V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 56.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 82.4V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 7.3A
- Power - Peak Pulse
- 600W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)