SLVU2.8-4-TP
- 型號描述:
15V (Typ) Clamp 24A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 8-SOP
TVS DIODE 2.8VWM 15VC 8-SOP
- 型號:
- SLVU2.8-4-TP
- 品牌:
- MCC (Micro Commercial Components)
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 1pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 24A (8/20µs)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 2.8V (Max)
- Supplier Device Package
- 8-SOP
- Unidirectional Channels
- 4
- Voltage - Breakdown (Min)
- 3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 15V (Typ)
- Power - Peak Pulse
- 600W