SI01P10-TP
型號描述:
P-Channel 100 V 1A (Tj) 770mW Surface Mount SOT-23
MOSFET P-CH 100V 1A SOT23
型號:
SI01P10-TP
品牌:
MCC (Micro Commercial Components)
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
FET Type
P-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
1A (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
800mOhm @ 1A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
3.2 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
388 pF @ 40 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
770mW
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)