MCT06P10-TP
- 型號描述:
P-Channel 100 V 6A (Tj) 1.25W Surface Mount SOT-223
MOSFET P-CH 100V 6A SOT223
- 型號:
- MCT06P10-TP
- 品牌:
- MCC (Micro Commercial Components)
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-261-4, TO-261AA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- P-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 6A (Tj)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 205mOhm @ 6A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 1.25W
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.8V @ 250µA
- Supplier Device Package
- SOT-223
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 25 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 760 pF @ 25 V