MCACD60N06Y-TP
- 型號描述:
Mosfet Array 60V 60A (Tc) 50W (Tj) Surface Mount PDFN5060-8D
MOSFET 2N-CH 60V 60A 8PDFN
- 型號:
- MCACD60N06Y-TP
- 品牌:
- MCC (Micro Commercial Components)
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Configuration
- 2 N-Channel (Dual)
- FET Feature
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 60V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 60A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 6.5mOhm @ 20A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.5V @ 250µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 34.5nC @ 10V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 1740pF @ 30V
- Power - Max
- 50W (Tj)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)