BAS70WT-04-TP
型號描述:
Diode Array 1 Pair Series Connection 70 V 70mA Surface Mount SC-70, SOT-323
DIODE ARR SCHOTT 70V 70MA SOT323
型號:
BAS70WT-04-TP
品牌:
MCC (Micro Commercial Components)
Package / Case
SC-70, SOT-323
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)
5 ns
Technology
Schottky
Diode Configuration
1 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
70mA
Supplier Device Package
SOT-323
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 15 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 50 V