MMF1/4WT04F20R-100
型號描述:
20 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Automotive AEC-Q200 Metal Film
RES SMD 20 1% 0.25W MELF 100PPM
型號:
MMF1/4WT04F20R-100
Resistance
20 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
7C1 RoHS w/out Exemption (100% Pb-Free)
Size / Dimension
0.138" L x 0.061" Dia (3.50mm x 1.55mm)
Height - Seated (Max)
0.061" (1.55mm)