V420LA40BPX2855
- 型號描述:
665 V 6.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
VARISTOR 665V 6.5KA DISC 20MM
- 型號:
- V420LA40BPX2855
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 400
- Maximum AC Volts
- 420 V
- Maximum DC Volts
- 560 V
- Varistor Voltage (Min)
- 610 V
- Varistor Voltage (Typ)
- 665 V
- Varistor Voltage (Max)
- 720 V
- Current - Surge
- 6.5 kA
- Energy
- 160J
- Number of Circuits
- 1
- Capacitance @ Frequency
- 600 pF @ 1 MHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C (TA)
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Disc 20mm