TP5KP26A
型號描述:
42.1V Clamp 121.1A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
TVS DIODE 26VWM 42.1VC P600
型號:
TP5KP26A
品牌:
Littelfuse Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
121.1A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Power Line Protection
No
Applications
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)