SP12-01WTG-C-HV
- 型號描述:
19V Clamp 8A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 2-FlipChip
TVS DIODE 12VWM 19VC 2FLIPCHIP
- 型號:
- SP12-01WTG-C-HV
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 2-XFDFN, FCDFN
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 26pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 8A (8/20µs)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 12V (Max)
- Supplier Device Package
- 2-FlipChip
- Bidirectional Channels
- Voltage - Breakdown (Min)
- 13.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 19V
- Power - Peak Pulse
- 100W