SMD200F-2018-2
- 型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 6V 2 A Ih Surface Mount 2-SMD
PTC RESET FUSE 6V 2A 2SMD
- 型號:
- SMD200F-2018-2
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 2-SMD
- Size / Dimension
- 0.200" L x 0.180" W (5.08mm x 4.58mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Polymeric
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Lead Spacing
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 2 A
- Current - Trip (It)
- 4.2 A
- Voltage - Max
- 6V
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.060" (1.52mm)
- Current - Max
- 40 A
- Time to Trip
- 3 s
- Resistance - Initial (Ri) (Min)
- 48 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max)
- 100 mOhms