首頁 > Littelfuse代理商 > SMD100F-2018-2
影像僅供參考,以產品規格為準
SMD100F-2018-2
型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 15V 1.1 A Ih Surface Mount 2-SMD
自恢復保險絲 - PPTC 1.1A 15V 40A Imax
型號:
SMD100F-2018-2
品牌:
Littelfuse
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Polymeric
Voltage - Max
15V
Current - Hold (Ih) (Max)
1.1 A
Current - Trip (It)
2.2 A
Current - Max
40 A
Time to Trip
500 ms
Resistance - Initial (Ri) (Min)
100 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
400 mOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2-SMD
Size / Dimension
0.200" L x 0.180" W (5.08mm x 4.58mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.060" (1.52mm)