RXEF135K-2
型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 72V 1.35 A Ih Through Hole Radial, Disc
PTC RESET FUSE 72V 1.35A RADIAL
型號:
RXEF135K-2
品牌:
Littelfuse Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Polymeric
Voltage - Max
72V
Current - Hold (Ih) (Max)
1.35 A
Current - Trip (It)
2.7 A
Current - Max
40 A
Time to Trip
9.6 s
Resistance - Initial (Ri) (Min)
120 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
300 mOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ratings
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Disc
Height - Seated (Max)
0.780" (19.80mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.199" (5.05mm)