RXEF040-AP
型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 72V 400 mA Ih Through Hole Radial, Disc
PTC RESET FUSE 72V 400MA RADIAL
型號:
RXEF040-AP
品牌:
Littelfuse Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Type
Polymeric
Voltage - Max
72V
Current - Hold (Ih) (Max)
400 mA
Current - Trip (It)
800 mA
Current - Max
40 A
Time to Trip
3.8 s
Resistance - Initial (Ri) (Min)
550 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
1.29 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ratings
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.299" Dia x 0.118" T (7.60mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.532" (13.50mm)
Thickness (Max)
Lead Spacing
0.199" (5.05mm)