首頁 > Littelfuse Inc.代理商 > PSR033UL0800X
影像僅供參考,以產品規格為準
PSR033UL0800X
型號描述:
800A 700 VAC 600 VDC Fuse Square Bolt Mount
FUSE SQUARE 800A 700VAC/600VDC
型號:
PSR033UL0800X
品牌:
Littelfuse Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Bolt Mount
Fuse Type
Square
Current Rating (Amps)
800A
Voltage Rating - AC
700 VAC
Voltage Rating - DC
600 VDC
Response Time
Fast Blow
Applications
Semiconductors
Features
Indicating
Class
Approval Agency
CE, cURus, UL
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Breaking Capacity @ Rated Voltage
200kA AC, 150kA DC
Package / Case
Size / Dimension
1.937" L x 2.894" W x 3.130" H (49.20mm x 73.50mm x 79.50mm)