PICOASMDCH020F-2
- 型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 16V 200 mA Ih Surface Mount 0805 (2012 Metric), Concave
PTC RESET FUSE 0.20A 16V 0805
- 型號:
- PICOASMDCH020F-2
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
- 原廠包裝量:
- Type
- Polymeric
- Voltage - Max
- 16V
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 200 mA
- Current - Trip (It)
- 700 mA
- Current - Max
- 40 A
- Time to Trip
- 100 ms
- Resistance - Initial (Ri) (Min)
- 750 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max)
- 3.4 Ohms
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Grade
- Automotive
- Qualification
- AEC-Q200
- Ratings
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric), Concave
- Size / Dimension
- 0.083" L x 0.055" W (2.10mm x 1.40mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.031" (0.80mm)