NANOSMDC010F-2
- 型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 60V 100 mA Ih Surface Mount 1206 (3216 Metric), Concave
PTC RESET FUSE 60V 100MA 1206
- 型號:
- NANOSMDC010F-2
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric), Concave
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.59mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Polymeric
- Operating Temperature
- Lead Spacing
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 100 mA
- Current - Trip (It)
- 250 mA
- Voltage - Max
- 60V
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Current - Max
- 10 A