LSRK020.T
型號描述:
20A 600 VAC 300 VDC Fuse Cartridge Requires Holder
FUSE CARTRIDGE 20A 600VAC/300VDC
型號:
LSRK020.T
品牌:
Littelfuse Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:10 倍增量:1
Mounting Type
Requires Holder
Fuse Type
Cartridge
Current Rating (Amps)
20A
Voltage Rating - AC
600 VAC
Voltage Rating - DC
300 VDC
Response Time
Slow Blow
Applications
Electrical, Industrial
Features
Class
RK1
Approval Agency
CE, CSA, QPL, UL
Operating Temperature
Breaking Capacity @ Rated Voltage
200kA AC, 20kA DC
Package / Case
Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension
0.811" Dia x 5.000" L (20.60mm x 127.00mm)