首頁 > Littelfuse代理商 > LPWI201208S1R0T
影像僅供參考,以產品規格為準
LPWI201208S1R0T
型號描述:
1 μH Shielded Thin Film Inductor 2.7 A 65mOhm Max 0805 (2012 Metric)
功率電感器 - SMD PWI 2012 0.8T 1.0uH
型號:
LPWI201208S1R0T
品牌:
Littelfuse
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Thin Film
Material - Core
Metal Composite
Inductance
1 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
2.7 A
Current - Saturation (Isat)
3.1A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
65mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)