首頁 > Littelfuse代理商 > LC03-3.3BTG
影像僅供參考,以產品規格為準
LC03-3.3BTG
型號描述:
17V Clamp 150A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 8-SOIC
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 3.3V 1uA 30kV ESD Contact
型號:
LC03-3.3BTG
品牌:
Littelfuse
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
3.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
150A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
3300W (3.3kW)
Power Line Protection
Yes
Applications
Ethernet
Capacitance @ Frequency
9pF @ 1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)