IXYP20N120C3
- 型號描述:
IGBT 1200 V 40 A 278 W Through Hole TO-220-3
- 型號:
- IXYP20N120C3
- 品牌:
- Littelfuse
- 交期:
- 6-9工作天
數量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- TO-220-3
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Input Type
- Standard
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
- 3.4V @ 15V, 20A
- Supplier Device Package
- TO-220-3
- IGBT Type
- Td (on/off) @ 25°C
- 20ns/90ns
- Switching Energy
- 1.3mJ (on), 500µJ (off)
- Test Condition
- 600V, 20A, 10Ohm, 15V
- Gate Charge
- 53 nC
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 40 A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 1200 V
- Current - Collector Pulsed (Icm)
- 96 A
- Power - Max
- 278 W