CCMR050.T
- 型號描述:
50A 600 VAC 250 VDC Fuse Cartridge Requires Holder
FUSE CARTRIDGE 50A 600VAC/250VDC
- 型號:
- CCMR050.T
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Packaging
- Bulk
- Features
- Package / Case
- 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
- Size / Dimension
- 0.850" Dia x 1.880" L (21.60mm x 47.80mm)
- Fuse Type
- Cartridge
- Current Rating (Amps)
- 50A
- Mounting Type
- Requires Holder
- Operating Temperature
- Response Time
- Slow Blow
- Applications
- Motor Protection
- Approval Agency
- CE, CSA, UL
- Class
- CD
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 200kA AC, 20kA DC
- Voltage Rating - AC
- 600 VAC
- Voltage Rating - DC
- 250 VDC