CCMR012.TXP
- 型號描述:
12A 600 VAC 500 VDC Fuse Cartridge Requires Holder
FUSE CARTRIDGE 12A 600VAC/500VDC
- 型號:
- CCMR012.TXP
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Packaging
- Bulk
- Features
- Package / Case
- 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
- Size / Dimension
- 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
- Fuse Type
- Cartridge
- Current Rating (Amps)
- 12A
- Mounting Type
- Requires Holder
- Operating Temperature
- Response Time
- Slow Blow
- Applications
- Motor Protection
- Approval Agency
- CE, UL
- Class
- CC
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 300kA AC, 20kA DC
- Voltage Rating - AC
- 600 VAC
- Voltage Rating - DC
- 500 VDC