首頁 > Littelfuse Inc.代理商 > 3425L300/36MR
影像僅供參考,以產品規格為準
3425L300/36MR
型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 36V 3 A Ih Surface Mount Nonstandard SMD
3425L PPTC
型號:
3425L300/36MR
品牌:
Littelfuse Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Nonstandard SMD
Size / Dimension
0.341" L x 0.250" W (8.65mm x 6.35mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Polymeric
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing
Current - Hold (Ih) (Max)
3 A
Current - Trip (It)
6 A
Voltage - Max
36V
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)
Current - Max
20 A
Time to Trip
20 s
Resistance - Initial (Ri) (Min)
10 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
60 mOhms