30R300UPR
型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 30V 3 A Ih Through Hole Radial, Disc
PTC RESET FUSE 30V 3A RADIAL
型號:
30R300UPR
品牌:
Littelfuse Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Package / Case
Radial, Disc
Size / Dimension
0.449" L x 0.118" W (11.40mm x 3.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Type
Polymeric
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing
0.201" (5.10mm)
Current - Hold (Ih) (Max)
3 A
Current - Trip (It)
6 A
Voltage - Max
30V
Ratings
Height - Seated (Max)
0.756" (19.20mm)
Thickness (Max)
Current - Max
40 A
Time to Trip
10.8 s
Resistance - Initial (Ri) (Min)
20 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
80 mOhms