首頁 > Littelfuse代理商 > 2920L400/15MR-A
影像僅供參考,以產品規格為準
2920L400/15MR-A
型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 15V 4 A Ih Surface Mount 2920 (7351 Metric), Concave
自恢復保險絲 - PPTC 15V 4.0A-HD 40A SMD
型號:
2920L400/15MR-A
品牌:
Littelfuse
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1000
Voltage - Max
15V
Current - Hold (Ih) (Max)
4 A
Current - Trip (It)
8 A
Current - Max
40 A
Time to Trip
4 s
Resistance - Initial (Ri) (Min)
10 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
40 mOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)