2920L185DR
型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 33V 1.85 A Ih Surface Mount 2920 (7351 Metric), Concave
PTC RESET FUSE 33V 1.85A 2920
型號:
2920L185DR
品牌:
Littelfuse Inc.
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.289" L x 0.202" W (7.35mm x 5.12mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing
Current - Hold (Ih) (Max)
1.85 A
Current - Trip (It)
3.7 A
Voltage - Max
33V
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)
Current - Max
40 A
Time to Trip
2.5 s
Resistance - Initial (Ri) (Min)
50 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
150 mOhms