2920L150/60MR
- 型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 60V 1.5 A Ih Surface Mount 2920 (7351 Metric), Concave
POLYSWITCH RESETTABLE PPTC
- 型號:
- 2920L150/60MR
- 品牌:
- Littelfuse Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 2920 (7351 Metric), Concave
- Size / Dimension
- 0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Polymeric
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Lead Spacing
- Current - Hold (Ih) (Max)
- 1.5 A
- Current - Trip (It)
- 3 A
- Voltage - Max
- 60V
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.071" (1.80mm)
- Current - Max
- 20 A
- Time to Trip
- 5 s
- Resistance - Initial (Ri) (Min)
- 70 mOhms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max)
- 250 mOhms