首頁 > Littelfuse Inc.代理商 > 2920L150/60MR
影像僅供參考,以產品規格為準
2920L150/60MR
型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 60V 1.5 A Ih Surface Mount 2920 (7351 Metric), Concave
POLYSWITCH RESETTABLE PPTC
型號:
2920L150/60MR
品牌:
Littelfuse Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2920 (7351 Metric), Concave
Size / Dimension
0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Polymeric
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing
Current - Hold (Ih) (Max)
1.5 A
Current - Trip (It)
3 A
Voltage - Max
60V
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)
Current - Max
20 A
Time to Trip
5 s
Resistance - Initial (Ri) (Min)
70 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
250 mOhms