首頁 > Littelfuse代理商 > 2016L100/33DR
影像僅供參考,以產品規格為準
2016L100/33DR
型號描述:
Polymeric PTC Resettable Fuse 33V 1.1 A Ih Surface Mount 2016 (5041 Metric), Concave
自恢復保險絲 - PPTC 55PTC 33V 2016 1.10A POLYFUSE
型號:
2016L100/33DR
品牌:
Littelfuse
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2016 (5041 Metric), Concave
Size / Dimension
0.200" L x 0.160" W (5.08mm x 4.07mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Polymeric
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Lead Spacing
Current - Hold (Ih) (Max)
1.1 A
Current - Trip (It)
2.2 A
Voltage - Max
33V
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)
Current - Max
40 A
Time to Trip
500 ms
Resistance - Initial (Ri) (Min)
100 mOhms
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
400 mOhms