首頁 > Littelfuse代理商 > 0SPF012.H
影像僅供參考,以產品規格為準
0SPF012.H
型號描述:
12A 1 kVDC Fuse Cartridge Requires Holder
型號:
0SPF012.H
品牌:
Littelfuse
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Requires Holder
Fuse Type
Cartridge
Current Rating (Amps)
12A
Voltage Rating - DC
1 kVDC
Response Time
Fast Blow
Applications
Solar (Photovoltaic)
Features
Class
Approval Agency
CE, CSA, UL, VDE
Operating Temperature
Breaking Capacity @ Rated Voltage
20kA
Package / Case
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension
0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)